• İTOSB 4. Cadde No:1, Tuzla, İstanbul, TÜRKİYE
water treatment equipment manufacturer

Su Arıtma Tesisleri İçin Ekonomik ve Kaliteli Çözümler

Günümüzde, temiz ve güvenli suya ulaşmak yüksek bir önem taşımaktadır. Evimizde kullandığımız suyun, hangi zorluklarla arıtıldığını nerdeyse hiç düşünmeyiz.

Arıtılmış suyun evlere ve iş yerlerine ulaştırılması, bir çok insanın emek verdiği zor bir iştir. Su arıtma hizmet sağlayıcıları, bir yandan arıtma tesisinin giderlerini minimumda tutmaya çalışırken bir yandan da tesislerinin sürdürülebilir olmasını sağlamaya çalışmaktadırlar. Maalesef su arıtma sektöründeki işletme maliyetleri günden güne artmaya devam etmekte ve su arıtma hizmeti sağlayıcıların maliyetlerini minimumda tutması güçleşmektedir.

Su Arıtma Ekipmanı Üreticisi Olarak 3A Makina’da

Su arıtma hizmet sağlayıcılarının ve su arıtma şirketlerinin temel giderlerinin azaltılması ve işletmelerinin kar edebilmesi için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çabalıyoruz. Temel hedefimiz, yüksek kalitede su arıtma ekipmanları tasarlayıp üretmek, ürettiğimiz su arıtma mekanizmalarının işlevselliğini ve yaşam ömrünü uzatmaktır.

Özetle, ürettiğimiz yüksek kaliteli su arıtma sistemi ekipmanları sayesinde, su arıtma hizmet sağlayıcılarının tesis ve ekipman yenileme periyodlarını uzatıyor, işletmelerin genel giderlerini düşürmeye çalışıyoruz. Örneğin, döner köprü sıyırıcı (dairesel sıyırıcı) ya da doğrusal köprülü sıyırıcı kullanan işletmeler için sıyırıcı tasarımlarını doğru malzemeler ve doğru otomasyon üzerine kuruyoruz. Bu şekilde söz konusu dairesel ya da doğrusal sıyırıcının yaşam ömrünü uzatıp, daha az ama daha etkili çalışmalarını hedefliyoruz. Bunun haricinde kullanılan su arıtma ekipmanındaki malzeme kalitesi ve cinsi suyla devamlı temas halinde olduğu için arıtılmış suyun kalitesini doğrudan etkiler.

3A Makina olarak, su kaynaklarının azaldığı ve arıtma tesislerinin öneminin arttığı bu günlerde bu arıtma tesislerinin verimliliği için elimizden geleni yapmaktayız.

Read More
vibrasyonlu spiral konveyor vibra konveyor spiral conveyor vibra conveyor

Üretim İşletmelerinde Tremor Vibrasyonlu Spiral Konveyör’ün Verimliliğe Etkisi

Günümüzde verimlilik; işletmelerin tamamında olmazsa olmaz kavramlardan biridir. Verimlilik, özellikle üretim yapan firmaların üretim maliyetlerini düşürmelerinde ya da kapasitelerini arttırmalarında büyük bir önem taşır ve firmaların rekabet yeteneğini arttırır.
Bu bağlamda, üretim alanını verimli bir şekilde kullanmak da üretim yapan şirketler için önemli bir rol oynar. Tremor vibrasyonlu spiral konveyör, özellikle plastik üretim ve plastik geri dönüşüm firmaları için üretim alanının verimli kullanılmasına olanak tanır.
Plastik ve benzeri sektörlerde kullanılan çoğu ürünün sıcaklığı, üretimden hemen sonra, ambalajlamaya geçmeden önce düşürülmelidir. Aksi halde ürünün (örneğin plastik granülün) kalitesi büyük oranda düşer. Geleneksel yöntemler ile yapılan ürün soğutmalarda işletme içinde ciddi bir alan ihtiyacı doğmaktadır. Ancak vibrasyonlu spiral konveyör sayesinde soğutma işlemi için gereken alan ihtiyacı ciddi oranda azaltılır. Bunun sebebi vibrasyonlu spiral konveyörün, yatay değil dikey bir sistem olması ve üretim hattında fazla bir alan kaplamamasıdır.
Sonuç olarak, konu üretim alanının verimli bir şekilde kullanılması olduğunda Tremor® vibrasyonlu spiral konveyör mükemmele yakın bir çözüm sunar. Dikey geometrisi sayesinde, üretim alanında soğutma hattı için ayrılan alanı asgariye indirir, dolayısıyla üretim hattında alandan ciddi bir tasarruf sağlar. Sistemin tasarımına bağlı olarak (hava ya da su soğutmalı olmasına bağlı olarak) gereken alan değişkenlik gösterebilir. 3A Makina olarak spiral konveyörlerimizi farklı ürün ve kapasiteler için tasarlamaktayız, daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçmenizden memnuniyet duyarız.

Read More
vibrasyonlu spiral konveyor vibra konveyor spiral conveyor vibra conveyor

Vibrasyonlu Spiral Konveyör Kullanarak Para Tasarrufu Yapın

Hammadde tedarikçilerinde paketleme maliyetleri genelde tahmin edilenden daha yüksek çıkmaktadır. Bu durum paketlemeyi işletme maliyetleri açısından çok önemli bir kriter haline getirmektedir. Özellikle küçük ve orta boyutlu üretim firmalarında, paketleme maliyetleri daha da büyük önem taşır. Bir üretici için paketlemede temel masraf kalemlerinden biri de ürünün paketlemeden önce soğutulmasıdır.
Tremor vibrasyonlu spiral konveyör, söz konusu üretim alanının etkin kullanımı ve maddi tasarruf olduğunda önemli bir makine olarak karşımıza çıkar. Vibra konveyörlerimizin ilk yatırım ve işletme maliyetleri, geleneksel yatay soğutma hatlarınınki ile kıyaslandığında çok daha ekonomiktir.
Üretim alanı tasarrufunun yanı sıra, spiral konveyörlerimiz işletme ve bakım maliyetlerini de asgaride tutar. İşletme maliyeti olarak; sadece iki adet vibrasyon motorunun sarf edeceği elektrik ve konveyöre beslenecek soğuk suyun soğutulma işlemleri dikkate alınmalıdır. Sistem 24 saat çalışabilmesinin yanında, yaklaşık beş yılda bir ağır bakıma ihtiyaç duyar. Çalışma esnasında ise herhangi bir operatöre ya da kontrolöre ihtiyaç duymaz.
İster granül ister yığın halinde olsun, ekonomik bir ürün soğutma arayışı içindeyseniz vibra konveyörlerimiz doğru tercih olacaktır. Vibrasyonlu spiral konveyörlerimiz, müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre tasarlanmakta ve en uygun şekilde fiyatlandırılmaktadır. Detaylı bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Read More