• İTOSB 4. Cadde No:1, Tuzla, İstanbul, TÜRKİYE

Kimyasal Reaktörler

Boya, gıda, ilaç, petrokimya ve pek çok sektörde, kimyasal reaksiyonların gerçekleşeceği ağır koşullarda çalışan kimyasal reaktörler ya da reaksiyon kazanları, 3A Makina bünyesinde, müşteri ihtiyacına yönelik olarak, istenilen kapasite, vakum, basınç ve sıcaklık değerlerini tam karşılayacak şekilde özel tasarlanıp üretilmektedirler.

3A Makina tarafından sunulan reaktör ya da reaksiyon kazanı içeren anahtar teslim projelerde, hammadde girişinden, üretim sürecinin sonuna ve ürünün depolanmasına kadar her safhada üretim izlenip kontrol edilebilir ve ölçülendirilebilir. Bu sayede üretim maliyetleri düşmekte ve insan faktörü mümkün olduğunca üretimin dışında tutulmaktadır.

Reaktörlerimiz, müşteri üretim sürecine uygun olarak, reaksiyona girecek malzemeler dikkate alınarak tasarlanmaktadır.

Merkez Tahrikli Karıştırma Kazanları

Karıştırma kazanları ve bir diğer adıyla harmanlama kazanları ya da mikser kazanları, farklı malzemelerin sıvı olarak homojen karışımını mümkün olan en iyi kalitede sağlarlar. Kullanım alanı yine reaktörler gibi çok geniş olan mikser kazanları, müşteri ihtiyacına yönelik olarak özel tasarlanıp üretilirler.

3A Makina’nın özel bıçak ve kanat tasarımları ile çok yüksek hızlarda verimli karıştırmalar yapılabilirken, özel sıyırıcılar ile malzemenin mikser duvarlarına yapışmasının önüne geçilir.

Boya, gıda, ilaç, petrokimya, inşaat ve daha pek çok farklı sektörde karıştırma kazanlarımız kullanılmaktadır.