• İTOSB 4. Cadde No:1, Tuzla, İstanbul, TÜRKİYE

Tremor® Vibrasyonlu Spiral Konveyör

Bir 3A Makina markası olan Tremor® Vibrasyonlu (Titreşimli) Spiral Konveyörleri ve Helezon Konveyörleri çeşitli boyut ve özgül ağırlıktaki hammaddelerin yukarıya doğru taşınmasında yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu konveyör sistemleri taşıma esnasında hammaddenin sıcaklığını değiştirmek mümkündür.

Konveyör sistemin hijyenik ve kolay temizlenebilir olmasının yanında, taşıma esnasında hammadde çeşitli işlemlere tabi tutulabilir. Helisel yapısı sayesinde uzun bir taşıma alanında sürekli temas elde edilirken, bu temas da ihtiyaca göre yüksek ya da düşük değerlerde ısı transferine olanak sağlamaktadır. Söz konusu ısı transferi ile hammaddenin taşınırken ısıtma, soğutma, kurutma ya da nemlendirme yapılabilmesi mümkündür.
Bu ısı transferi natürel yollarla yapılabilindiği gibi su, yağ ya da hava yardımı ile yapılabilir.

Tremor® Vibrasyonlu Spiral / Helezon Konveyör Sistemleri’nde taşıma hareketi aşağıdan yukarıya doğru yapılmaktadır. Elevatörün tava boyutları ve şekilleri uygulamaya yönelik olarak değişebilir. Konveyör sisteminde ısıl işlemler için ceketli özel tavalar kullanılırken, bu ceketlerin içinde su, yağ ya da hava dolaştırılabilinir.

Tremor® Vibrasyonlu Spiral Konveyör’leri ve Helezon Konveyörleri ve Sistemleri, malzemesi özel olarak seçilmiş merkez silindirden ve bu silindire eşit aralıklarla kaynatılmış tavalardan oluşur. Alt ya da üst kısımda balansları ayarlanabilir iki adet vibrasyon motoru sürekli hareketi sağlarken, bu hareketi desteklemek için yüksek dayanım ve yalıtıma sahip özel yaylar kullanılmaktadır. Konveyör sistem, Elevatör’de taşınacak malzemenin özelliklerine göre hesaplanmaktadır. Malzemenin özgül ağırlığı, ısıl işlem yapılacaksa gerekli temas alanı ve işleme tabi tutma süresi gibi faktörlerden yola çıkarak sistemin yüksekliği, tava çapı, tava aralığı gibi önemli boyutları seçilir. Elevatör’ün yoğun yük binen kısımları ayrıca belirlenerek analiz edilir.