Günümüzde verimlilik; işletmelerin tamamında olmazsa olmaz kavramlardan biridir. Verimlilik, özellikle üretim yapan firmaların üretim maliyetlerini düşürmelerinde ya da kapasitelerini arttırmalarında büyük bir önem taşır ve firmaların rekabet yeteneğini arttırır.
Bu bağlamda, üretim alanını verimli bir şekilde kullanmak da üretim yapan şirketler için önemli bir rol oynar. Tremor vibrasyonlu spiral konveyör, özellikle plastik üretim ve plastik geri dönüşüm firmaları için üretim alanının verimli kullanılmasına olanak tanır.
Plastik ve benzeri sektörlerde kullanılan çoğu ürünün sıcaklığı, üretimden hemen sonra, ambalajlamaya geçmeden önce düşürülmelidir. Aksi halde ürünün (örneğin plastik granülün) kalitesi büyük oranda düşer. Geleneksel yöntemler ile yapılan ürün soğutmalarda işletme içinde ciddi bir alan ihtiyacı doğmaktadır. Ancak vibrasyonlu spiral konveyör sayesinde soğutma işlemi için gereken alan ihtiyacı ciddi oranda azaltılır. Bunun sebebi vibrasyonlu spiral konveyörün, yatay değil dikey bir sistem olması ve üretim hattında fazla bir alan kaplamamasıdır.
Sonuç olarak, konu üretim alanının verimli bir şekilde kullanılması olduğunda Tremor® vibrasyonlu spiral konveyör mükemmele yakın bir çözüm sunar. Dikey geometrisi sayesinde, üretim alanında soğutma hattı için ayrılan alanı asgariye indirir, dolayısıyla üretim hattında alandan ciddi bir tasarruf sağlar. Sistemin tasarımına bağlı olarak (hava ya da su soğutmalı olmasına bağlı olarak) gereken alan değişkenlik gösterebilir. 3A Makina olarak spiral konveyörlerimizi farklı ürün ve kapasiteler için tasarlamaktayız, daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçmenizden memnuniyet duyarız.